Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Notifications
  • CLARION Informacije
Iskaži poštovanje i poštovanje će ti biti uzvraćeno - Show respect and respect will come back to you
Tinky*

Poučne priče, izreke, aforizmi i citati.

Recommended Posts

"Najbolji ljudi nose svoje zlato ne u džepu nego u srcu. Jedno unutrašnje sunce celog njihovog života obasjava i pozlaćuje sve na svetu čega se dotakne njihova ruka i njihova misao."

- Jovan Dučić

“Atheism is so senseless. When I look at the solar system, I see the earth at the right distance from the sun to receive the proper amounts of heat and light. This did not happen by chance.”

— Isaac Newton

08ae9a5594cfabd952e8f8d86de04fd9.jpg

„Svakome kome si poklonio poverenje, poklonio si mu i mač sa kojim ćete ili braniti ili uništiti.”

- Žarko Laušević

„Poslušaj svoju mudrost, a ne gnev.”

- Vilijam Šekspir

„Budala ima veliku prednost nad pametnim čovekom: uvek je zadovoljan samim sobom.”

- Napoleon Bonaparta

"Trebalo bi ubijati prošlost sa svakim danom što se ugasi. Izbrisati je da ne postoji, da ne boli. Lakše bi se podnosio dan što traje, ne bi se merio onim što više ne postoji. Ovako se mešaju utvare i život, pa nema ni čistog sećanja, ni čistog života."

- Meša Selimović

"Živimo na zemlji samo jedan dan, ili manje. Daj mi snage da oprostim. Jer, ko oprosti, on je najveći. A znam, zaboraviti ne mogu."

- Meša Selimović

"Nekada se nisam plasio ni Boga, a sada se plasim da se istusiram sa ukljucenim bojlerom."

- Marko Zivkovic

"Najgori osecaj je kad ti riba kaze da te voli, tebra ono smorim se kad mi to kaze."

-Marko Zivkovic

Žurio sam. Nisam žurio pri vožnji, žurio sam kad sam izašao.

-Vladimir Jovanović

"Kad bismo svi govorili otvoreno i grubo o svakoj mani drugog čovjeka, kad bismo se zalijetali u oči svakome ko nam se ne dopada, kad bismo tražili da ljudi žive kako mi smatramo da je dobro, svijet bi postao gora ludnica nego što jeste." Meša Selimović - Derviš i smrt

• Like 1

Nova godina će, razume se, stići i onima koji je ne budu čekali. Međutim, sva čar i jeste u čekanju, a ne u Novoj godini. Lepo je čekati nešto u šta ste sigurni da će doći. Čekali smo u životu razne stvari, to svi znamo, a uvek su nam i sigurno dolazile samo nove godine.

- Duško Radović