Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Notifications
  • CLARION Informacije
Iskaži poštovanje i poštovanje će ti biti uzvraćeno - Show respect and respect will come back to you
Sign in to follow this  
raMboo.

[Steam] Devil May Cry 5

Recommended Posts

Devil May Cry 5

p_12297sjx91.png

p_1229gsxtd1.jpg

p_12297sjx91.png

Intro

p_12297sjx91.png

Zvuči nevjerojatno kad kažemo da je prošlo jedanaest godina od zadnje prave igre Devil May Cry serijala. U tom smo razdoblju imali nekoliko izvrsnih akcijskih igara poput Bayonette, Metal Gear Risinga ili NieR Automate, ali Dante i njegovi demoni ipak su nam falili. Dobra je stoga vijest da se DMC u 2019. vratio bolji no ikad prije. Mogli ste to već naslutiti iz mojih inicijalnih dojmova o igri, a evo sada i konačne potvrde – DMC 5 vam dođe kao šamar budali.

Najslabiji dio DMC-a 5 je njegova priča. Nije ona užasno loša, može se prožvakati, ali se može svesti samo na jednu rečenicu koju se čuje u samoj igri: Pojavit će se snažan demon i treba ga zaustaviti. Svi dodatni zapleti su tu onako usput. Igra se u nekoliko navrata trudi biti misteriozna tako da s radnjom skače iz sadašnjosti u prošlost i natrag, pa neki likovi na primjer znaju nešto vrlo važno, ali igra to skriva od igrača i tako gradi napetost. Meni je to bilo iritantno i mislim da bi kronološki posložena priča bolje odgovarala ovakvoj igri.

Možda ćete reći da se od DMC-a ionako ne očekuje neka smislena priča. S time se donekle mogu složiti, ali stava sam da je u serijalu bilo zanimljivijih radnji od ove u petici. Reći ću pa kud puklo da puklo: reboot iz 2013. imao je znatno bolje osmišljenu priču naspram DMC-a 5.

p_12297sjx91.png

Gameplay

p_12297sjx91.png

p_12297sjx91.png

Komentar

p_12297sjx91.png

Devil May Cry 5 je težinom bio nešto pristupačniji od prethodnih igara u serijalu. Može li Bloody Palace mod podići nivo izazova i otežati put do smokin’ sexy stylea,Npr. spomenuti Nero i V surađuju već pet sati, a meni još uvijek nije poznato kako su se oni upoznali i odakle se zapravo pojavio taj lik koji ima demonsku ptičurinu i nosi sandale. Ma očekuje li to Capcom od igrača da prije igranja pročita knjigu DMC5: Before the Nightmare u kojemu su opisani svi događaji prije igre i to mi se svidja

p_1229yrhuc1.png

Cena/Price:59,99€